Artykuł sponsorowany

Nowa czy używana – jaką obrabiarkę do metalu wybrać?

Nowa czy używana – jaką obrabiarkę do metalu wybrać?

Zakup obrabiarki do metalu to zawsze duży wydatek, który powinien być dobrze przemyślany. Jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić, warto rozważyć nabycie używanej maszyny. Wiele osób ma jednak obawy związane z zakupem używanych urządzeń. Martwią się o to, czy taka obrabiarka będzie działać sprawnie, wydajnie i efektywnie, a także, czy nie będzie się psuć częściej od nowych urządzeń. W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Czy zakup używanej obrabiarki do metalu to dobry pomysł?

Używane obrabiarki do metalu są znacznie tańsze od nowego sprzętu. Aby zakup takiego urządzenia nie wiązał się z ryzykiem, powinieneś upewnić się, czy jest ono w nienagannym stanie technicznym. Eksploatowane wcześniej maszyny kupuj tylko od sprawdzonych sprzedawców, którzy specjalizują się w sprzedaży używanych obrabiarek. Jedną z takich firm jest np. MultiMasz, która zajmuje się produkcją i dystrybucją nowych oraz używanych obrabiarek. W swojej ofercie ma m.in.: tokarki konwencjonalne, szlifierki, wiertarki kadłubowe, słupowe i promieniowe oraz piły.

Oferowane przez takie firmy używane urządzenia są zawsze po remoncie kapitalnym, dzięki któremu ich stan jest nieskazitelny. Wszelkie usterki wewnętrzne są z nich usuwane, a wszystkie zużyte części są regenerowane lub wymieniane na nowe. Masz więc pewność, że taka obrabiarka będzie działać długo i bezawaryjnie, a jej praca będzie wydajna. Wiele osób ma obawy, czy w razie jakiejkolwiek usterki używanej maszyny dostanie do niej potrzebne części zamienne. Decydując się na jej zakup w sprawdzonej firmie, masz pewność, że objęta będzie kompleksową opieką posprzedażową oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Jeśli więc przydarzy się jakakolwiek usterka, maszyna będzie szybko naprawiona.

Korzyści wynikające z zakupu nowej obrabiarki do metalu

Nowa obrabiarka do metalu to gwarancja niezawodności, ale też znacznie wyższy koszt zakupu. Takie maszyny objęte są gwarancją producenta, dzięki czemu w razie jakiejkolwiek awarii naprawa będzie darmowa. Nieużywane wcześniej maszyny działają niezawodnie przez długi czas, więc masz pewność, że nie będą sprawiać Ci najmniejszych problemów i nie narażą Cię na koszty związane z ich naprawą oraz ewentualnymi przestojami produkcyjnymi w Twoim zakładzie.

Jaką obrabiarkę wybrać?

Jeżeli zależy Ci na oszczędnościach, postaw na używane obrabiarki, ale kupuj je tylko od sprawdzonych i renomowanych sprzedawców specjalizujących się w dystrybucji takich urządzeń. Zakup używanej maszyny u przypadkowego sprzedawcy może narazić Cię na znaczne koszty i sporo nerwów.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy