Materiał Partnera

Jakie konstrukcje aluminiowe wymagają odpowiedniej izolacji termicznej?

Jakie konstrukcje aluminiowe wymagają odpowiedniej izolacji termicznej?

Nowoczesne projekty architektoniczne są tworzone z myślą o uzyskiwaniu wrażenia lekkości, czystości formy i dobrego doświetlenia wnętrza, nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na kwestie związane z oszczędnością energii. Do osiągania takich efektów niezbędne są jednak materiały, które przy niezbyt dużej masie własnej wykazują bardzo dobrą wytrzymałość. Jednym ze stosowanych rozwiązań jest wykorzystywanie konstrukcji aluminiowych.

Jakie warunki muszą spełniać nowoczesne konstrukcje aluminiowe?

Pozyskiwanie energii niezbędnej do wytworzenia ciepła koniecznego do uzyskania komfortu termicznego przez osoby korzystające z budynku wiąże się ze znacznym obciążeniem środowiska naturalnego. Dzieje się tak ze względu na wywieranie negatywnego wpływu na stan powietrza oraz klimat za sprawą emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla. Jedną z najważniejszych cech nowo powstających obiektów musi więc być ich energooszczędność, którą można uzyskać, wykorzystując materiały o dobrej izolacyjności termicznej. Wiele projektów wymaga równocześnie stosowania dużych przeszkleń, co wprawdzie daje szansę na dogrzewanie pomieszczeń przez wpadające do nich promienie słoneczne, ale jednocześnie oznacza ryzyko ucieczki ciepła. Do stworzenia konstrukcji aluminiowych, które pozwalają na montaż szyb zespolonych o odpowiedniej termoizolacyjności, trzeba więc używać systemów gwarantujących właściwą ochronę przed tworzeniem się mostków cieplnych. Jest to o tyle ważne, że choć stopy aluminium cechują się znakomitym stosunkiem masy do wytrzymałości, to jednocześnie są dobrymi przewodnikami ciepła.

Jakie rozwiązania techniczne zapewniają ochronę aluminium przed wyziębieniem?

Konstrukcje aluminiowe używane do montażu przeszkleń w postaci szklanych dachów, elewacji czy dużych przeszkleń takich jak okna lub drzwi tarasowe wymagają wykorzystania technologii ograniczających ucieczkę ciepła przez powierzchnię metalu. Najczęściej stosowanym w tym celu rozwiązaniem jest wykonywanie specjalnych komór stanowiących barierę powstrzymującą przenikanie ciepła oraz montaż przekładek zrobionych z materiałów o znakomitej izolacyjności cieplnej np. uszczelnień z rozmaitych tworzyw sztucznych, ale także m.in. nowoczesnych aerożeli.

Firmą specjalizującą się w dostarczaniu konstrukcji aluminiowych o wysokiej izolacyjności cieplnej jest ALUSOLUTION. Oferuje ona ponadto okna i drzwi aluminiowe, w tym również przesuwane i harmonijkowe, a także systemy wentylowanych fasad aluminiowych, żaluzje elewacyjne, rolety zewnętrzne oraz stolarkę przeciwpożarową.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy