Artykuł sponsorowany

Jak wygląda indukcyjne zgrzewanie rur stalowych?

Jak wygląda indukcyjne zgrzewanie rur stalowych?

Łączenie rur w przemyśle produkcyjnym wymaga zastosowania odpowiednich metod. Kluczowe jest, aby miejsce zespolenia było solidne, dzięki temu można uniknąć wielu kłopotliwych i trudnych do usunięcia awarii. Sposobem na uzyskanie wysokiej jakości połączenia rur stalowych jest ich zgrzewanie indukcyjne. Zastanawiasz się, jak się je wykonuje? Dowiedz się więcej na ten temat i odkryj, jakie rury mogą zostać zgrzane z wykorzystaniem tej metody.

Zgrzewanie indukcyjne – na czym polega?

Podstawą do wykorzystania metody zgrzewania indukcyjnego jest ustalenie, jakie rury stalowe mogą zostać w ten sposób połączone. Ten sposób zespolenia sprawdza się w przypadku rur:

  • cienkościennych,
  • grubościennych.

Podczas procesu łączenia, element poddawany obróbce jest podgrzewany z wykorzystaniem indukcji elektromagnetycznej. Zdaniem specjalistów z takich firm, jak Pomar Stal Sp. z o.o., metoda ta jest nie tylko najszybsza, ale co najważniejsze – najdokładniejsza. Krawędzie rury są podgrzewane do wysokiej temperatury, a następnie dociskane do siebie. Pozwala to na uzyskanie specjalnego szwu.

Wykorzystanie zgrzewania indukcyjnego jest niezwykle skuteczne szczególnie w przemyśle nastawionym na produkcję seryjną. Wymagający klienci docenią przede wszystkim możliwość rozbudowania zgrzewarki indukcyjnej o głowice stykowe. Wówczas zyskuje się w pełni kompletny i funkcjonalny system dwufunkcyjny.

Jakie korzyści gwarantuje zgrzewanie indukcyjne?

Wprowadzenie do firmy zautomatyzowanego systemu mającego na celu zgrzewanie rur ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to wysoce wydajne rozwiązanie. Nowoczesne urządzenia zużywają podczas pracy zdecydowanie mniej energii elektrycznej, a dzięki temu można znacząco obniżyć koszty produkcyjne. Jest to także możliwość uzyskania powtarzalności podczas pracy ze zgrzewarką. Specjalistyczna aparatura ogranicza także znacznie odpadki. To spora oszczędność dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Kluczową informacją dla osób, które chcą wprowadzić do swojej firmy zgrzewanie indukcyjne, jest ta dotycząca wielkości całego systemu. Jest on tak skonstruowany, że bez problemu można wprowadzić go do działającego przedsiębiorstwa bez konieczności dużych modernizacji.

Najczęstsze zastosowanie indukcyjnego zgrzewania rur

Metodę zgrzewania indukcyjnego wykorzystuje się przede wszystkim w przemyśle, gdzie konieczne jest łączenie ze sobą rur – cienkich oraz grubych. Najlepiej sprawdza się ona w przypadku rur wykonanych ze stali nierdzewnej, ale również aluminium, stali niskowęglowej i niskostopowej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy