Artykuł sponsorowany

Jak ochronić ogrodzenie przed rdzą?

Jak ochronić ogrodzenie przed rdzą?

Metalowe ogrodzenia to popularne rozwiązanie przy posesjach. Narażone są na wpływ czynników atmosferycznych takich jak opady deszczu, śniegu i mgły. W związku z tym mają kontakt z wilgocią, co w efekcie może powodować korozję. Zardzewiałe elementy ogrodzenia nie wyglądają atrakcyjnie i nie są tak wytrzymałe, jak dawniej. Podpowiadamy, co można zrobić, aby zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją oraz — gdy już widać pierwsze oznaki rdzy.

Malowanie ogrodzenia farbą antykorozyjną

Dobrym sposobem na uchronienie się przed rdzą na ogrodzeniu jest odpowiednia pielęgnacja metalowego płotu. Gdy na elementach ogrodzenia pojawia się korozja, należy zeszlifować warstwę zewnętrzną, usunąć pozostałości farby i rdzy oraz pomalować je farbą antykorozyjną. Powłoka stworzy warstwę na metalowych elementach, która zabezpieczy je przed wpływem wilgoci. Taka renowacja połączona z impregnacją to czasochłonne zadanie, jednak gwarantuje doskonałe efekty. Jeśli nie masz czasu na malowanie ogrodzenia, warto zainteresować się innymi równie skutecznymi metodami zabezpieczania metali przed korozją.

Zabezpieczanie powierzchni metali cynkiem

Innym sposobem zabezpieczenia płotu przed rdzą jest pokrycie go powłoką antykorozyjną, która wykazuje większą trwałość od farby. Na ogrodzenie można wybrać metal powlekany cynkiem, który stanowi skuteczne zabezpieczenie przed korozją. Taką usługę ma w swojej ofercie Cynkownia Patelscy. Elementy ocynkowane mają bardzo dobrą odporność korozyjną. Powlekanie powierzchni metalu cynkiem skutecznie zabezpiecza jego powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu ogranicza się liczbę miejsc, w których powstaje rdza. W trakcie eksploatacji warstwa cynku stopniowo zużywa się, dlatego warto dobrać jej grubość do miejscowych czynników środowiskowych.

Odpowiedni wybór tworzywa – ogrodzenia ze stali nierdzewnej

Ogrodzenia ze stali nierdzewnej są odporne na rdzewienie. Dzięki temu nie trzeba ich regularnie impregnować za pomocą specjalnych farb. Stal nierdzewna nie musi być pokrywana dodatkowymi powłokami syntetycznymi, a jej wygląd przez lata eksploatacji nie ulega zmianom. Zwykła stal ulega utlenieniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Na skutek tego procesu ogrodzenie traci swoje walory estetyczne i staje się mniej wytrzymałe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy