Materiał Partnera

Dlaczego usługi CNC cieszą się dużą popularnością?

Dlaczego usługi CNC cieszą się dużą popularnością?

CNC,  to technologia stosowana w wielu rodzajach obrabiarek. Polega ona na automatyzacji zadań wykonywanych przez maszynę. Przy pomocy urządzeń CNC można z powodzeniem formować stal, aluminium, tworzywa sztuczne i inne materiały, wymagające obróbki skrawaniem. Obecnie obrabiarki CNC znajdziemy w większości firm zajmujących się obróbką mechaniczną. Sprawdźmy zatem, co sprawia, że usługi CNC są tak popularne i gdzie najczęściej się je stosuje?

Dlaczego warto korzystać z usług CNC?

Aby wyjaśnić, dlaczego coraz więcej zleceń polegających na obróbce mechanicznej jest wykonywana na maszynach typu CNC, trzeba pokrótce wyjaśnić działanie tej technologii. CNC to system do numerycznego zarządzania urządzeniami obróbczymi, który automatyzuje wszystkie czynności obrabiarki. Dzięki temu maszyna staje się znacznie wydajniejsza od swoich analogowych odpowiedników, produkuje bardziej precyzyjne wyroby i jest łatwiejsza w konfiguracji.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw np. firma Noex z Komornik, która specjalizuje się w produkcji trwałych i funkcjonalnych wyrobów z tworzyw sztucznych m.in. akcesoriów reklamowych, produktów dla gastronomii i laboratoriów, inwestuje w nowoczesne obrabiarki CNC. Korzystając z tej technologii, może bowiem zapewnić swoim kontrahentom wyroby najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach, a także krótki czas wykonania zlecenia, co dla wielu klientów ma kluczowe znaczenie.

W jakich branżach stosuje się obrabiarki CNC?

Obrabiarki CNC wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obróbką skrawaniem. Znajdziemy je w firmach produkujących wyroby ze stali, miedzi, aluminium, czy tworzyw sztucznych. Ponieważ w przypadku obrabiarek CNC proces obróbki odbywa się automatycznie, wytwarzane elementy cechują się wysoką jakością i precyzją. Dlatego obróbka CNC pozwala na szybką produkcję dużych ilości elementów o identycznych parametrach.

Do najpopularniejszych obrabiarek, jakie są wykorzystywane w usługach CNC, można zaliczyć m.in. frezarki, tokarki, szlifierki. Pozwalają one na kompleksową i profesjonalną obróbkę materiałów. Ma to odzwierciedlenie w wysokiej jakości, trwałości, funkcjonalności i estetyce gotowych wyrobów. Wpływa także na zadowolenie zleceniodawców i użytkowników.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy